Občianske združenia – verejná výchova deti v náhradnej starostlivosti

Autor: Branislav Ladický | 19.2.2017 o 20:28 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  114x

Kde nájdeme pravé veci, ktoré deti potrebujú bez príchuti show, manipulácie, pokrytectva a zažiadanosti po senzácií? Kde nájdeme srdečnú opravdivosť bez toho, aby sme sa na druhej strane museli nechať ubiť druhej vlne?

Kde nájdeme pravé veci, ktoré deti potrebujú bez príchuti show, manipulácie, pokrytectva a zažiadanosti po senzácií? Kde nájdeme srdečnú opravdivosť bez toho, aby sme sa na druhej strane museli nechať ubiť druhej vlne? Mnohé občianske združenia majú dnes techniku, pódia, show, hudobné „celebrity“, to najlepšie z najlepšieho, viac možnosti ako kedykoľvek predtým, ale kde je ozajstná duchovno-odborná účinnosť, o zasľúbení, ktorej čítame na propagačných papieroch: „Aby každé dieťa malo rodinu...“.

Prví chovanci (bez klientskeho prístupu!) nemali občianske združenia, manipulácie, show, mobil, facebook, pokec – nemali nič okrem dobrej výchovy v detských domovoch! Títo chovanci prežívali úžasne dobrú výchovu a konanie naozaj prostým a zároveň uchvacujúcim spôsobom a navyše pravidelne, pretože sa držali dobrého špecialno pedagogického a psychologického základu.  

Žiaľ Bohu, zmenil sa charakter, „prístup“ vychovávateľov k deťom „k práci“ v súčasnosti na Slovensku. Tým, že nastúpili do popredia neziskové organizácie, ktoré predtým neboli tak výrazné ako teraz,  je to na zlosť!

Verejná výchova už neexistuje, pretože tam, kde nie je vlasť, nemôžu byť ani občania. Nemožno pokladať za dobrú výchovu detí v náhradných inštitúciách, ktoré sa nazývajú „rodiny“. Ešte menej beriem do úvahy výchovu spoločenského sveta (tzn. neziskové organizácie), pretože táto výchova smeruje k dvom protichodným cieľom. Je schopná sformovať ľudí, ktorí navonok robia všetko pre tieto deti, ale v podstate to robia vždy iba pre seba. Keďže takto konajú všetci, tak nikto sa nedá oklamať. Je to teda zbytočná námaha. Kvantita nezaručuje kvalitu!

Ľudská vášeň pre senzáciu obetuje aj svoj rozum. Láska ku deťom nepatrí, len prospechárstvo a úplatky.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Občania nemajú právo diktovať stranícku príslušnosť ministra

Na niektoré veci nestačí byť slušný, ale treba prejsť voľbami.


Už ste čítali?